GEOX - 400 Kč sleva na novou kolekci podzim/zima! Doprava zdarma.

Měření nohy a výber obuvi

obr1

Malému dítěti rostou nohy obdivuhodnou rychlostí – může to být až o 18 mm za rok! Nohy nerostou zaráz, ale každá zvlášť, nerostou ani plynule, nýbrž ve skocích – tak se může stát, že dítě takzvaně „přeskočí“ jednu velikost. Z tohoto důvodu je nutné kontrolovat malým dětem délku chodidla co dva měsíce – pokud se totiž stane, ze dítěti zrovna porostla noha, my ji nezkontrolujeme, necháme na nohou boty špatné velikosti – dítě si většinou nestěžuje.
Děti mají obecně snížený práh bolesti, a „tak trochu“ tlačící paleček neřeší. Problém ale je, že děti mají chrupavčité nožky – a ty se velmi dobře „tvaruji“…necháme – li dítěti malé boty, velmi rychle dojde k deformaci prstů, která je bohužel nevratná.

Nožku můžete změřit tak, že postavíte dítě na papír, nohu obkreslíte a změříte pravítkem. Ovšem takto zase nebudete mít informaci, kolik místa dítě v botě má. Můžete si zakoupit speciální měřidlo, nebo se stavit k nám na prodejnu – proškolený personál změří Vašemu dítěti nohy i boty, a sdělí Vám, zda jsou boty ještě dostatečně velké, nebo zda už je čas dítě přezout.

Jakou velikost obuvi objednat?

Vzhledem k rozdílům v číslování bot u jednotlivých výrobců všechny boty přeměřujeme speciálním měřidlem. Správnou velikost obuvi tedy není problém vybrat – stačí změřit dítěti nožku, a přičíst nadměrek (cca 12 mm – 6 mm se nechává na růst nohy, 6 mm na došlap).
Pokud Vám i přesto boty, které obdržíte, nevyhovují, po domluvě Vám je zdarma vyměníme (poštovné za Vás uhradíme my).
Vyměňujeme pouze boty nepoškozené a nenošené, do 14ti dnů od zakoupení.

Jak správně určit velikost obuvi při nákupu přes internet 

obr2

Měření nohy je velmi jednoduché. Připravte si metr (pravítko…) a papír. Postavte dítě na papír a nohy obkreslete. Nyní jednoduše změřte obě obkreslené chodidla, rozdílná délka není ničím výjimečným.
Ke skutečné velikosti dětské nohy je nutné připočítat 12mm jako nadměrek (6 mm na růst nohou, 6 mm na správný došlap).
V našem obchodě si můžete koupit speciální měřidlo, které používáme na obou našich prodejnách i v e-shopu. Výhodou je, že se jedním měřidlem dá změřit nejen noha, ale i vnitřní stélka obuvi, čili máte neustálý přehled o tom, zda jsou dítěti boty ještě dobré, nebo z nich už vyrostlo. Práce s měřidlem je velmi jednoduchá – počítá již s nadměrkem (12 mm), takže není třeba nic připočítávat – změříte nohu, potom změříte vnitřní prostor boty, a pokud je naměřená délka totožná, má dítě v botě 12 mm nadměrek, což je ideální stav. Pokud jsme naměřili v botě méně milimetrů, než je délka dětské nohy, hlídáme, přeměřujeme častěji – až má dítě v botě nadměrek 5 - 6 mm, je čas na nákup o číslo větší obuvi.

Další informace o zásadách zdravého obouvání najdete ZDE
 

meridlo

 

 

 

 

 

 

img


Vždy přesně uvedená délka stélky u jednotlivých bot

, před 1 dnem

star star star star star


Rychlost dodání

, před 1 dnem

star star star star star

rychle doručení zboží, velký výběr bot


, před 2 dny

star star star star star
img

Jak nám můžete zaplatit

img img img img
platba
Hotově
a dobírkou
platba
Hotově
na prodejně
platba
Bankovním převodem

Chcete pravidelně dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte váš mail.