DOPRODEJ sandálků minulých sezón, slevy až 50%.

Měření nohy a výber obuvi

obr1

Malému dítěti rostou nohy obdivuhodnou rychlostí – může to být až o 18 mm za rok! Nohy nerostou zaráz, ale každá zvlášť, nerostou ani plynule, nýbrž ve skocích – tak se může stát, že dítě takzvaně „přeskočí“ jednu velikost. Z tohoto důvodu je nutné kontrolovat malým dětem délku chodidla co dva měsíce – pokud se totiž stane, ze dítěti zrovna porostla noha, my ji nezkontrolujeme, necháme na nohou boty špatné velikosti – dítě si většinou nestěžuje.
Děti mají obecně snížený práh bolesti, a „tak trochu“ tlačící paleček neřeší. Problém ale je, že děti mají chrupavčité nožky – a ty se velmi dobře „tvaruji“…necháme – li dítěti malé boty, velmi rychle dojde k deformaci prstů, která je bohužel nevratná.

Nožku můžete změřit tak, že postavíte dítě na papír, nohu obkreslíte a změříte pravítkem. Ovšem takto zase nebudete mít informaci, kolik místa dítě v botě má. Můžete si zakoupit speciální měřidlo, nebo se stavit k nám na prodejnu – proškolený personál změří Vašemu dítěti nohy i boty, a sdělí Vám, zda jsou boty ještě dostatečně velké, nebo zda už je čas dítě přezout.

Jakou velikost obuvi objednat?

Vzhledem k rozdílům v číslování bot u jednotlivých výrobců všechny boty přeměřujeme speciálním měřidlem. Správnou velikost obuvi tedy není problém vybrat – stačí změřit dítěti nožku, a přičíst nadměrek (cca 12 mm – 6 mm se nechává na růst nohy, 6 mm na došlap).
Pokud Vám i přesto boty, které obdržíte, nevyhovují, po domluvě Vám je zdarma vyměníme (poštovné za Vás uhradíme my).
Vyměňujeme pouze boty nepoškozené a nenošené, do 14ti dnů od zakoupení.

Jak správně určit velikost obuvi při nákupu přes internet 

obr2

Měření nohy je velmi jednoduché. Připravte si metr (pravítko…) a papír. Postavte dítě na papír a nohy obkreslete. Nyní jednoduše změřte obě obkreslené chodidla, rozdílná délka není ničím výjimečným.
Ke skutečné velikosti dětské nohy je nutné připočítat 12mm jako nadměrek (6 mm na růst nohou, 6 mm na správný došlap).
V našem obchodě si můžete koupit speciální měřidlo, které používáme na obou našich prodejnách i v e-shopu. Výhodou je, že se jedním měřidlem dá změřit nejen noha, ale i vnitřní stélka obuvi, čili máte neustálý přehled o tom, zda jsou dítěti boty ještě dobré, nebo z nich už vyrostlo. Práce s měřidlem je velmi jednoduchá – počítá již s nadměrkem (12 mm), takže není třeba nic připočítávat – změříte nohu, potom změříte vnitřní prostor boty, a pokud je naměřená délka totožná, má dítě v botě 12 mm nadměrek, což je ideální stav. Pokud jsme naměřili v botě méně milimetrů, než je délka dětské nohy, hlídáme, přeměřujeme častěji – až má dítě v botě nadměrek 5 - 6 mm, je čas na nákup o číslo větší obuvi.

Další informace o zásadách zdravého obouvání najdete ZDE
 

meridlo

 

 

 

 

 

 

img


velmi vstřícný přístup rychlé dodání objednaného zboží velký výběr kvalitních bot

, před 23 hodinami

star star star star star

Kvalitu komunikace nemohu hodnotit, neboť se mnou nekomunikovali, ale asi mne to bez toho nepustí...
Dopravu jsem mela zdarma navzbozi ve sleve Obchod mam blizko Meli dobrou cenu

, před 6 dny

star star star star star


Velký výběr Ochota Perfektní komunikace

, před 8 dny

star star star star star
img

Jak nám můžete zaplatit

img img img img
platba
Hotově
a dobírkou
platba
Hotově
na prodejně
platba
Bankovním převodem

Chcete pravidelně dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte váš mail.