Růst nohou

Malému dítěti rostou nohy obdivuhodnou rychlostí – může to být až 18 mm za rok! Nohy nerostou najednou, každá má svoje tempo, nerostou ani plynule, rostou ve skocích. A tak se může stát, že dítě takzvaně „přeskočí“ jednu velikost. Z tohoto důvodu je nutné kontrolovat malým dětem délku chodidla co dva měsíce. Pokud se totiž stane, ze dítěti zrovna porostla noha a my ji nezkontrolujeme, necháme na nohou boty špatné velikosti.
Děti mají obecně snížený práh bolesti, a „tak trochu“ tlačící paleček neřeší. Problém je, že dětská noha je tvořena z chrupavek, které se velmi dobře "tvarují", a necháme–li dítěti malé boty, může dojít k deformaci prstů, která je bohužel nevratná.

Nožku můžete změřit tak, že postavíte dítě na papír, nohu obkreslíte a změříte pravítkem. Takto ale nebudete mít informaci, kolik místa dítě v botě má. Můžete si zakoupit speciální měřidlo, nebo se stavit k nám na prodejnu – proškolený personál změří Vašemu dítěti nohy i boty, a sdělí Vám, zda jsou boty ještě dostatečně velké, nebo zda už je čas dítě přezout.

Jakou velikost obuvi objednat?

Vzhledem k rozdílům v číslování bot u jednotlivých výrobců všechny boty přeměřujeme speciálním měřidlem. Správnou velikost obuvi tedy není problém vybrat – stačí změřit dítěti nožku, a přičíst nadměrek (cca 12 mm = 6 mm se nechává na růst nohy, 6 mm na došlap).
Pokud Vám i přesto boty, které obdržíte, nevyhovují, zdarma vyměníme (poštovné za Vás uhradíme my).

Jak správně určit velikost obuvi při nákupu přes internet 

Měření nohy je velmi jednoduché. Připravte si metr (pravítko…) a papír. Postavte dítě na papír a nohy obkreslete. Nyní jednoduše změřte obě obkreslené chodidla, rozdílná délka není ničím výjimečným.
Ke skutečné velikosti dětské nohy je nutné připočítat 12 mm jako nadměrek (6 mm na růst nohou, 6 mm na správný došlap).
V našem obchodě si můžete koupit speciální měřidlo, které používáme na obou našich prodejnách i v e-shopu. Výhodou je, že se jedním měřidlem dá změřit nejen noha, ale i vnitřní stélka obuvi, čili máte neustálý přehled o tom, zda jsou dítěti boty ještě dobré, nebo z nich už vyrostlo. Práce s měřidlem je velmi jednoduchá – počítá již s nadměrkem (12 mm), takže není třeba nic připočítávat – změříte nohu, potom změříte vnitřní prostor boty, a pokud je naměřená délka totožná, má dítě v botě 12 mm nadměrek, což je ideální stav. Pokud jsme naměřili v botě méně milimetrů, než je délka dětské nohy, hlídáme, přeměřujeme častěji – až má dítě v botě nadměrek 5 - 6 mm, je čas na nákup o číslo větší obuvi.

Další informace o zásadách zdravého obouvání najdete ZDE

Měřidlo

img


Rychlost dodání

, před 2 dny

star star star star star

Rychlost vyřízení objednávky.


, před 3 dny

star star star star star

Nakupovala jsem na tomto e-shopu již dříve a jsem naprosto spokojená.


, před 9 dny

star star star star star
img

Jak nám můžete zaplatit

img img img img
platba
Hotově
a dobírkou
platba
Hotově
na prodejně
platba
Bankovním převodem

Chcete pravidelně dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte váš mail.