Zimní boty skladem! Doprava nad 499 Kč zdarma. Výměna zdarma. Bezplatný osobní odběr na prodejnách.

Zásady nezávadné obuvi

Několik rad při výběru zdravotně nezávadné obuvi

Tvar obuvi

Dětská obuv musí mít dostatečně prostornou kulatou špičku, která poskytuje dostatek místa pro prsty. Čím rovnější je vnitřní hrana obuvi, tím lépe, neboť palec je v přirozené poloze a není tlačen k ostatním prstům. Varujeme před módní špičatou obuví, neboť způsobuje deformity prstů. 

Materiál svršku

Vybírejte obuv, která je vyrobená z přírodních materiálů – useň, textil, jež jsou měkké, prodyšné a absorbují vlhkost. Nejdůležitější jejich vlastností je, že se přizpůsobí anatomickému tvaru nohy. Pořadový seznam materiálů, které volně „dýchají“:
 • Textil (přírodní vlákna jako: vlna, chemická vlákna – Polyamid…)
 • Kůže (ale pouze tehdy, pokud není povrstvená)
 • Vodě nepropustná obuv se vzduchem propustnou membránou (např. –tex- obuv)
 • Gumové holínky 

Stélka v obuvi

Dětské nohy se poměrně hodně potí, přičemž největším zdrojem vlhkosti je ploska nohy. Proto musí být každá obuv, zvláště pak obuv uzavřených střihů, ve vnitřní nášlapné části vybavena stélkou nebo vložkou ze savého materiálu (useň, textil…). 

Opatek

Noha musí být v obuvi dokonale fixována. Nesmí docházet k nežádoucím bočním pohybům patní části nohy. Proto každá dětská obuv uzavřených střihů, resp. sandálová s plnou patou, musí mít dostatečně tuhý, vysoký a dlouhý opatek (tj. vnitřní dílec v patní části svršku obuvi). 

Střih svršku obuvi

Dobrou fixací nohy v obuvi zajišťuje rovněž vhodný střih svršku obuvi, neboť drží pevně nohu proti opatku a brání posunu nohy v obuvi. Doporučujeme obuv šněrovací, popř. uzavíranou páskem na sponu či suchý zip. V nejmenších velikostních skupinách kupujte obuv výhradně kotníčkovou. 

Ohebnost obuvi

V místě, kde se noha při chůzi ohýbá musí být obuv co nejohebnější. Tuhá a nepoddajná obuv zvyšuje únavu a narušuje pohodlí chůze a zdravý vývoj nohou. Obecně platí, že čím silnější je podešev, tím je obuv tužší. Doporučujeme již při nákupu vyzkoušet, jaký odpor klade bota při ohybu špičky směrem k nártu. 

Tlumící vlastnosti obuvi

Tvrdé dopady na beton, asfalt, dlažbu mají za následek opotřebení kostí, kloubů a kloubních chrupavek dolních končetin. Prevencí je podešev s dobrými tlumícími vlastnostmi. 

Podpatek

Podpatky u dětské obuvi musí být co nejnižší s velkou plochou pro udržení stability dítěte. Vysoké štíhlé podpatky jsou pro děti zvláště nevhodné. 

Hmotnost obuvi

Často opomíjenou vlastností obuvi je její hmotnost. Ta má být co nejmenší, zvláště když si uvědomíme, že dítě udělá za den 18 až 20 tisíc kroků.

Možná nevíte ...

98% dětí se rodí se zdravýma nožičkama. Bohužel vlivem špatně volené obuvi usedá do lavic třetina prvňáčků s vadou nožičky! Je to proto, že mnoho rodičů neví, že dětská nožka má tendenci velmi rychle růst. U nejmenších dětí může za jeden rok vyrůst až o 2 cm. Zároveň je noha dítěte velmi náchylná k deformaci.
Proto je důležité obouvat pouze do kvalitní obuvi a pravidelně kontrolovat, zda už dítě nevyrostlo ze stávajících botiček. Vaše dítě udělá denně až 20 000 krůčků. Pomůžeme Vám postarat se o to, aby to byly kroky zdravé.

Čeho si při koupi botiček všímat:

 •     Dětem kupujeme obuv pouze s kulatou špicí, aby měly prsty dostatek prostoru
 •     Obuv pro děti musí být z kůže nebo textilu
 •     Podrážka musí být ohebná
 •     Vnitřní prostor botičky musí být o 1-1,5 cm větší než nožička - což je takzvaný nadměrek. Polovina tohoto nadměrku je určena pro pohodlný pohyb prstů při chůzi, druhá polovina pak pro růst nožičky
 •     Podpatky musí být co nejnižší s velkou plochou pro udržení stability dítěte. Rozhodně nedoporučujeme botičky s vysokými podpatky pro děti. 

Několik zajímavostí...

 •     Jen občas je levá a pravá noha stejně dlouhá. A většinou je rozdíl v délce dosti výrazný – až 6 mm
 •     Večer jsou nohy o hodně větší než ráno. Mají asi o 5% více objemu, jsou asi o 3mm delší a zhruba 1cm širší (proto je potřeba zkoušet obuv až ve druhé polovině dne)
 •     V poloze stojící jsou nohy delší než v poloze ležící a sedící – podle váhy těla odpovídá rozdíl asi 3-6 mm (tedy nohy měřit zásadně v poloze stojící)
 •     Při pohybu kvůli velké zátěži je noha o něco delší a zároveň se prst u nohou posunou každým krokem o kousek dopředu (proto by obuv měla být minimálně o 12mm delší než noha)
 •     Náklady na výrobu kvalitní dětské obuvi jsou téměř stejné jako na obuv pro dospělé. Kvalitní dětské boty tedy nejsou levné. Nenechte se proto ovlivnit nižší cenou obuvi – většinou nabízenou na tržištích – v naprosté většině případů můžete touto obuví svým dětem poškodit nohy.

img


rychlé jednání

, před 21 hodinami

star star star star star


Nesmírně rychlé dodání, velká šíře sortimentu zboží (dětských bot všech velikostí). Mají věrnostní program - sbírání bodů, po dosažení určitého počtu bodů je poskytnuta sleva 20% na celý nákup.
Žádná není.
, před 24 hodinami

star star star star star


Výběr, ceny a rychlost dodani

, před 1 dnem

star star star star star
img

Jak nám můžete zaplatit

img img img img
platba
Hotově
a dobírkou
platba
Hotově
na prodejně
platba
Bankovním převodem

Chcete pravidelně dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte váš mail.